Baltijas Praids

Neviens nav brīvs, līdz mēs visi būsim brīvi.

/Mārtins Luters Kings/

Ja atstājam kādu cilvēku grupu novārtā, arī kopējās sabiedrības progress apstājas. Šogad lielākais cilvēktiesību pasākums reģionā – Baltic Pride – atgriežas Rīgā, lai aicinātu kopīgiem spēkiem sasniegt jaunas vienlīdzības virsotnes, iestājoties par visām minoritātēm neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma vai etniskās identitātes, rases, vecuma, invaliditātes, sociālā statusa vai citiem apstākļiem.

Oficiālie tēmturi: #BP21 #BalticPride

Mēs iestājamies par LGBTI cilvēku tiesībām, bet vienlaikus apzināmies, ka LGBTI tiesības ir daļa no visu cilvēktiesību kopuma. Mēs apzināmies, ka esam daļa no sabiedrības, tāpēc mēs vēlamies sniegt platformu arī visām citām mazaizsargātām grupām, lai mēs visi būtu brīvi un lai Latvijas sabiedrība būtu iekļaujoša.

Baltic Pride nedēļas laikā notiks daudz dažādu pasākumu – darbnīcas, diskusijas, izstādes, filmas, konferences un citi. Gandrīz visi pasākumi būs vērojami tiešsaistē. Gatavojot un organizējot pasākumus, ņemam vērā pasualē notiekošo un meklējam veidus, kā pielāgoties. Lai vai kā, Baltic Pride Rīgā būs, un tas notiks atbilstoši visiem spēkā esošajiem drošības noteikumiem.

Aicinām apvienot spēkus, lai visi Baltic Pride pasākumi būtu bez maksas un brīvi pieejami ikvienam. Pievienojies atbalstītāju pulkam, un ERAB Kopienas iniciatīva dubultos katru ziedojumu. Atbalsti pārmaiņas!

Baltic Pride vēsture

Baltic Pride ideja dzima pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad LGBTI organizācijas no visām trim Baltijas valstīm tikās seminārā 2007. gadā, lai izveidotu kopīgu stratēģiju LGBTI personu cilvēktiesību statusa uzlabošanai reģionā. Kopš tā brīža Baltic Pride ir kļuvis par Baltijas spēka un vienotības simbolu, iedvesmojot vērienīgākus un spēcīgākus Praida gājienus, un atbalstot LGBTI komūnu visās trīs valstīs. Pateicoties šai sadarbībai, mūsu Praidos ir aizvien vairāk dalībnieku, kā arī tiem ir lielāka sociāla un politiska nozīme katru gadu.

Baltic Pride ir cilvēktiesību festivāls, kas apvieno trīs Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – Praida svinības. Baltic Pride norisinās secīgi katrā no valstīm katru gadu, sākot ar 2009. gadu, kad pirmais Baltic Pride notika Rīgā, Latvijā.

 

BALTIC PRIDE – RīGA (2009; 2012; 2021) / EUROPRIDE 2015 – RīGA

BALTIC PRIDE – VIĻŅA (2010; 2013; 2016; 2019)

BALTIC PRIDE – TALLINA (2011; 2014; 2017; 2020)

 

.