Izstāde “Balsis”

Exhibition “Voices”

jūnijs 10 jūlijs 9

Izstāde “Balsis” galerijā LOW tiek īstenota kādaļ no Riga Pride 2022 kultūras programmas, izvirzot priekšplānā jaunākās paaudzes Baltijas māksliniekus, kuri savos darbos vēsta par LGBTQ kopienu un marginalizētajām lesbiešu, trans un nebinārajām balsīm.

Izstāde sastāv no fotogrāfijas, grafikas un digitālās drukas darbiem, kā arī lielformāta rotaslietu aktīvisma instalācijas.. Izstādes darbus vieno to kopējā izpētes tēma par ķermeņiem un to uztveri gan no sabiedrības, gan LGBTQ kopienas puses.

Ksenija Tarasovas (Latvija) tekstuālais darbs saliek kopā pašportretu no nenodzīvotajā dzīvē atrodamām autentiskuma lauskām, lai atgūt savu pagātni. Janinas Sabaliauskaites (Lietuva/ Apvienotā Karaliste) melnbaltā fotogrāfiju sērija attaino mākslinieces un viņas partneres lesbiešu dzīvi caur apzinātu tās intīmo pietuvinājumu.

Dorian Rosenthal (Latvija/ Zviedrija) melnbaltās ķermeņu ainavas manifestējas viņa definētajā fotogrāfiskā šamanisma praksē, veidojot intīmu saikni starp fiksēto ķermeni, kas izkrīt no dzimtes binaritātes, un fotogrāfijas rituālu.

Aleksa Kohana (Lietuva) grafikas darbi rotaļājas ar trans reprezentāciju velnu un dēmonu rotaļīgā izmantojumā. Projekta Roosa Ila (Rozā gļotis) veidotāji Līna Lelova un Valdeks Laurs (Igaunija) atsavina Igaunijas labēji populistiko politiķu izteikumu par liberālo kultūru, materializējot to piespraudēs, ar ko lepni izrādīt savu piederību nosodāmo feministu un LGBTQ atbalstītāju lokam. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma.

https://fb.me/e/1PzhLjijg

Low Gallery

Lāčplēša iela 78A
Rīga, LV-1009 Latvija
+ Google Map

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

.