Neviens nav brīvs, līdz mēs visi būsim brīvi

Mārtins Luters Kings

Rīgā atgriežas RIGA PRIDE un tas atgriežas uz palikšanu!

No 13. līdz 19. jūnijam Rīgā norisināsies dažādi izglītojoši un Latvijas LGBTQ kopienai ļoti nozīmīgi pasākumi par cilvēktiesībām, veselību, garīgo labbūtību, aktīvismu, dažādības un iekļaušanas politiku, uzņēmēju korporatīvo atbildību un citiem jautājumiem.

18. jūnijā gaidāma nedēļas kulminācija – Gājiens par Brīvību.

RIGA PRIDE nav tikai gājiens. Tas ir notikumu kopums, kas aicina uz sabiedrības vienotību, sniedzot platformu dažādām sabiedrības kopienām un grupām. Mēs runāsim un iestāsimies par LGBTQ tiesību jautājumiem, dzimumu līdztiesību, jautājumiem, kas skar cilvēkus ar invaliditāti, par veselību, par Latvijas etnisko daudzveidību, par ticību un reliģiju un par daudziem citiem jautājumiem, bet pats galvenais - par brīvību! Mēs iestāsimies, lai mēs visi būtu brīvi un Latvijas sabiedrība būtu iekļaujoša.

Aicinām apvienot spēkus, lai visi RIGA PRIDE pasākumi būtu bez maksas un brīvi pieejami ikvienam. Pievienojies atbalstītāju pulkam un atbalsti pārmaiņas!

Oficiālie tēmturi: #UntilWeAreAllFree #RigaPride

Praids ir ikgadēji LGBTQ kopienas, kultūras un vēstures notikumi, kuri piemin 1969.gada jūnijā Ņujorkā notikušos Stounvola nemierus un rosina sabiedrības diskusiju par LGBTQ tiesībām un diskrimināciju. Viena no kopienas aktīvistēm - Brenda Hovarda -1970.gadā realizēja pirmo Praida pasākumu, kurš tika organizēts kā svētki un vienlaikus bija arī daļa no protesta kustības.

Šīs zīmīgais notikums rezultējās lielos LGTBQ kopienas panākumos - cilvēki beidzot sadzirdēja LGTBQ kopienu, un pirmo reizi tika aktualizēta diskriminācijas problēma sabiedrībā.

Šogad aprit jau 17 gadi kopš pirmā Praida, kas norisinājies mūsu pašu mājās - Latvijā, kā arī 30 gadi kopš 1992. gadā Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma likumu "Par grozījumiem un papildinājumiem Latvijas kriminālkodeksā", kas paredzēja homoseksualitātes dekriminalizāciju.

Pa šiem gadiem esam piedzīvojuši lielas pārmaiņas LGBTQ kopienā un Latvijas sabiedrībā. Mūsu centieni nav palikuši nepamanīti, un esam guvuši vairākus panākumus, ar kuriem tiešām lepojamies.

.